Search

Приведени разбојници од Скопје, следува кривична пријава

Денеска (26.09.2023), полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар, ги привеле и, во присуство на родители, извршиле службени разговори со тројца малолетници од Скопје поради основано сомнение дека на 28.08.2023 на ул.„Беласица“ во Скопје со закана со остар предмет одзеле пари од малолетник од Скопје. Во разговорот тие го признале делото, а обезбеден е и видео материјал.

Од приведените биле одземени предмети поврзани со кривичното дело. За настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Како што дознава 24инфо.мк ова е случај за кој јавно алармираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски,

Треба да знаете
Последни објави