Чави и Барселона ја продолжија соработката до 2025 година

Тренерот Чави Ернандес и актуелниот фудбалски првак во шпанската Ла Лига, Барселона ја продолжија соработката до јуни 2025 година. Некогашната фудбалска легенда на каталонскиот гигант седна на клупата на Барселона во 2021 година и успеа да освои титули во првенството и Суперкупот на Шпанија.

Ткму поради добрите игри и резултати во минатата сезона, Чави ја доби довербата да биде предводник на екипата до јуни 2025 година.

Треба да знаете
Последни објави