Search

Јелена Ѓоковиќ пристигна во Скопје

Сопругата на најдобриот тенисер во светото Србинот Новак Ѓоковиќ, Јелена, вечерва во Скопје како предводник на Фондацијата „Новак“ присуствуван на промоцијата на документарниот филм на др. Габор Матео – „Мудрост на траумата“. Премиерата е во Синеплекс во трговскиот центар „Сити мол“ по што учествуваше во панел дискусија, како претставник на Фондацијата која го носи името на нејзиниот сопруг и ќе ја промовира фондацијата пред македонската публика.

Јелена денеска дојде во Скопје од Ниш со „Караванот на љубовта и среќата“, со кој изминатиов период таа ја обиколи речиси цела Србија. Во Скопје имаше време малку и да прошета низ главниот град на Македонија, по што објави и некои фотографии на социјалните мержи, како онаа од пред споменикот на Кирил и Методиј во центарот на Скопје, до Камениот мост.

Наскоро во Скопје првпата се очекува да го посети и најдобриот тенисер Новак.

Треба да знаете
Последни објави