Search

Мајката на Дејвид Бекам стравувала дека тој ќе изгуби сè кога почнал да излегува со Викторија

Врската на Дејвид и Викторија Бекам е ставена во центарот на вниманието во претстојниот документарец на „Нетфликс“, а мајката на поранешниот играч на „Манчестер јунајтед“ открива дека на почетокот била прилично загрижена за нивната романса.

Сандра Вест признава дека стравувала дека син ѝ ќе изгуби сè за што работел кога првпат почнал да излегува со својата идна сопруга Викторија Бекам. Таа го роди Дејвид додека беше во брак со поранешниот сопруг Тед Бекам, а сега проговори за својата рана загриженост за романсата на син ѝ и снаа ѝ во најавата за претстојниот документарец фокусиран на парот.

Со наслов „Бекам“, серијата од четири дела го следи патувањето на Дејвид од детството – од работничка класа до една од најголемите ѕвезди во светот.

Во двеминутниот трејлер објавен пред премиерата на филмот следниот месец, мајката на Дејвид, Сандра (74), може да се види како разговара за моментот кога син ѝ се заљубил во Пош Спајс (во 1997 година).

Дејвид и Викторија првпат се сретнаа кога тој почна да напредува во рангот во „Манчестер јунајтед“ пред да стане капитен на националниот тим, а Викторија беше преокупирана со настапите на „Спајс грлс“, во тоа време еден од најпознатите бендови во светот.

Сеќавајќи се на раните фази на романсата на Дејвид и Викторија во неодамна објавениот трејлер на „Нетфликс“, Сандра признава дека се плашела дека нејзиниот талентиран син ќе го изгуби фокусот и дека неговата кариера ќе страда поради пронајдената љубов.

„Бевме загрижени дека ќе изгуби сè за што работеше бидејќи фудбалот секогаш беше на прво место, а потоа одеднаш не беше“. вели таа.

Но, времето покажа дека Сандра немала причина да се грижи бидејќи Дејвид продолжи да го зацврстува својот статус како еден од најталентираните фудбалери на својата генерација, капитен на англискиот национален тим од 2000 до 2006 година и трансфер вреден 35 милиони евра (околу 25 милиони фунти) кога се пресели од „Манчестер јунајтед“ во „Реал Мадрид“ во 2003 година.

Дејвид, татко на четири деца, исто така успеа да создаде успешен бизнис далеку од фудбалот заедно со сопругата Викторија, која го основа Brand Beckham по свршувачката во 1998 година. Двајцата заедно пречекаа четири деца – Бруклин (24), Ромео (21), Круз (18) и Харпер (12).

Нето-вредноста на Дејвид и Викторија е проценета на 380 милиони фунти. Се смета дека ова богатство е акумулирано во последните 25 години.

Треба да знаете
Последни објави