Легендарната Џоан Колинс (90) ја откри тајната на својата неверојатна фигура: „Не држете диета“

-Вежбав со физиотерапевт, што топло им го препорачувам на постарите мажи и жени кои сакаат да останат во форма. Обично го правам тоа по половина час дневно и сфаќам дека ми дава енергија, изјави Колинс, која наскоро снима нов филм.

Британската актерка Џоан Колинс, на гледачите најпозната како Алексис од серијата „Династија“, неодамна го прослави својот 90-ти роденден, а откако на социјалните мрежи се пофали со својата беспрекорна фигура во костим за капење покрај базен, ја откри тајната на својата витка линија на Мојот неделен магазин.

– Вежбав со физиотерапевт, што топло им го препорачувам на постарите мажи и жени кои сакаат да останат во форма. Обично го правам тоа по половина час дневно и открив дека ми дава енергија, рече таа, а потоа даде совет за слабеење.

-Не држете диета, само јадете помалку. Ако треба да изгубите неколку килограми за да се вклопите во нешто, јадете варени јајца и брокула три дена. Ако мора да грицкате, јадете повеќе брокула. Вежбајте, морате, колку и да мразите, рече Колинс.

Неуморната актерка наскоро ќе ја објави својата 19-та книга, а наскоро ќе почне да снима нов филм во кој ја игра војвотката од Виндзор, Волис Симпсон.

Џоан откри дека филмот ќе ги следи подоцнежните години на војвотката по смртта на нејзиниот сопруг, поранешниот крал Едвард Осми, кој стана војвода од Виндзор по неговата абдикација.

-Со нетрпение очекувам да снимам нов филм за последните денови на Волис, војвотката од Виндзор. Се чини дека тоа би можело да започне веднаш штом ќе завршам со промоцијата на книгата, изјави актерката чија последна книга беа мемоарите во кои откри сочни детали од нејзиниот приватен живот, но и многу тајни од бизнисот и социјалниот крем на Холивуд.

Треба да знаете
Последни објави