Search

Заев: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

Не точно дека сум имал тајни средби со Ахмети и Груевски и сум договарал измена на Крицичниот законик. Изјавата на Ахмети не е вистина, вели поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев во изјава за ТВ 24

Демантот доаѓа откако лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека постоеле тајни средби и разговори меѓу него Зоран Заев и Никола Груевски за измени на Кривичниот законик.

Треба да знаете
Последни објави