Скопјанка загина во Ѓорче, ја прегази автомобил

Седумдесет и осумгодишна скопјанка загина во сообраќајна несреќа на улицата Ѓорче Петров во Скопје.

Како што објави МВР, во неа удрил „мерцедес“ управуван од 25-годишник од селото Глумово.

По несреќата М.Н. била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од лекар била констатирана смрт.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави