Search

Голема полициска акција во Тетово и Гостивар, уапсени десетина лица

Уапсени се десетина лица во голема полициска акција, која уште е во тек во Тетово и Гостивар, дознава 24инфо од извори во истрагата.

Според нашите информации, полицијата ги уапсила овие лица поради сексуална експлоатација на дете.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Треба да знаете
Последни објави