Рис Витерспун и Џим Тот имале нула романтика на крајот од бракот

Рис Витерспун и Џим Тот се разведуваат затоа што нивниот брак станал платонски, дознава „Њујорк пост“.

Холивудската ѕвезда (47) и нејзиниот сопруг (52), наводно, веќе немаат никакви романтични чувства еден за друг.

Извор за рубриката „Пејџ сикс“ на весникот „Њујорк пост“ вели: „Нема голем скандал или драма, само двајца луѓе кои во суштина стануваат кородители.

„Таа стана многу помоќна отколку што беше кога се венчаа и ги прошири своите области на интерес на толку многу начини,“ додаде инсајдерот.

Оскаровката, која има 10-годишна ќерка со Џим, како и 23-годишна ќерка и 19-годишен син со поранешниот сопруг Рајан Филип, изминатиов викенд обелодени дека бракот со Џим е готов.

Рис и Џим објавија дека се разведуваат по 12 години брак. Двајцата се огласија на Инстаграм изминатиов викенд за да ја споделат веста.

Треба да знаете
Последни објави