Земјотрес од 5,4 по Рихтер регистриран во Јапонија

Земјотрес со интензитет од 5,4 степени по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на брегот на Јапонија.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 60 километри и 621 километар југоисточно од градот Јокосука на островот Хоншу.

Засега нема информации за материјална штета и опасност од цунами. 

Треба да знаете
Последни објави