Продуцентите на „Џејмс Бонд“ избираат нова М

Актерката Дејзи Меј Купер е во преговори да се приклучи на култниот серијал за Бонд – како шефица на шпионите М.

Продуцентите се надеваат дека 36-годишната Купер ќе внесе комична и необична острина во улогата, која претходно ја држеа тешкашите Џуди Денч и Ралф Фајнс.

Како што дознава „Дејли мејл“, Купер го привлекла вниманието на шефовите на продукцијата, кои се надеваат дека таа ќе донесе малку хумор и уникатен стил како шефица на разузнавачката агенција МИ6.

Филмски инсајдери велат дека разговорите за кастингот дојдоа по успехот на блиската пријателка на Купер, Фиби Волер-Бриџ, која се приклучи на серијалот како консултант за сценарио.

Продуцентите наводно чувствуваат дека е вистинско време за сеопфатна ревизија на долгогодишниот блокбастер.

Шефовите очигледно сакаат да ги ревидираат филмовите сега кога Даниел Крег замина како 007 по неговиот последен филм „Не е време за умирање“, кој излезе во септември 2021 година.

Треба да знаете
Последни објави