Вечерва се стресе БиХ

Земјотрес со магнитуда од 2,8 степени според Рихтеровата скала вечерва нешто по 21 часот ја стресе Босна и Херцеговина.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар епицентарот бил на 48 километри североисточно од Мостар.

Според коментарите на ЕМСЦ земјотресот е почувствуван и во Сараево.

Треба да знаете
Последни објави