Се запали една од галиите во Вардар

Пожар избувнал рано утрово на една од галиите во Вардар.

Според информации од МВР, утрово во 03.57 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар настанал пожар на објект – брод, сопственост на Град Скопје.

Пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита.

Повредени лица нема, а увид врши увидна екипа од СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави