Уапсени две лица за убиството во хотел во Приштина

Две лица се уапсени за денешното убиство на едно лице во хотел во населбата Арберија во Приштина, јавуваат Репортери.

Обвинителот донесе решение за притвор на А.М. и М.М., кои под полициски безбедносни мерки се примени во болница, а кои се осомничени и за кривично дело „тешко убиство““, изјави портпаролката на Основното обвинителство на Приштина, Љаурета Уљај.

Косовската полиција соопшти дека едно лице починало од прострелни рани, а две се повредени од остро оружје во хотелот во приштинската населба „Арберија“. Како што информираат од полицијата, двајцата повредени се упатени на лекарска помош.

Треба да знаете
Последни објави