Search

Со пристојна облека ама немаше маж и жена кои не се свртеа по неа

Видеото за помалку од два дена беше прегледано над 15 милиони пати и предизвика бројни реакции и долга полемика, а еве за што всушност станува збор. Имено, на видеото се гледа како девојка шета по улица во многу едноставна, но од друга страна многу префинета и дамска облека.

Таа се прошета низ центарот на градот во прекрасен црн фустан до колена со тркалезно деколте, кој го дополни со класични црни салонки со средна висина, беж чанта и голема беж шапка.

Целата облека е многу пристојна, но ефикасна и сепак ја погледна практично секој маж кој помина покрај неа, како и жените!

“Пристојна облека, но секој дечко ја гледаше. Дали општеството заборави колку е привлечно да се биде елегантен”, гласи описот на видеото.

Многумина истакнаа дека луѓето ја гледаат девојката затоа што таа е едноставно убава, а не поради нејзината елегантна облека.

„Тоа се вика да имаш убаво лице и насмевка, не е до тоа што носи“, „Дај ѝ ја на грдата жена ваква облека и таа ќе стане невидлива“, „Луѓето ја гледаат затоа што е конвенционално убава жена, воопшто не е важно што носи“, има некои коментари кои го оправдуваат ваквиот став.

Други истакнаа дека огромната шапка и фактот што таа носи штикли додека сите околу неа имаат рамни чевли е она што ја издвојува од толпата, и дека остатокот од облеката е помалку важен.

„Таа има кул, необична шапка и, се разбира, луѓето ќе гледаат на нешто такво“, гласи еден од тие коментари.

Што мислите – дали е поради облеката што ја носи или оваа девојка привлекува внимание поради убавото лице? И дали мислите дека жените треба почесто да се облекуваат вака во секојдневните ситуации?

Треба да знаете
Последни објави