Роналдо даде гол од слободен удар

Ал Наср ја забележа втората победа во низа, овој пат во лигата на Саудиска Арабија. Со пресврт славеа против Абха со 2:1.

Гостите поведоа преку Адам во 26. минута и имаа предност на полувремето, но потоа Кристијано Роналдо од слободен удар од околу 25 метри ја испрати топката директно во голот.

Ова е деветти гол на Роналдо откако пристигна во Ал Наср.

Голот за победа го постигна Талиска од пенал во 86.минута.

Треба да знаете
Последни објави