Изјава на високиот претставник на ЕУ Борел по средбата со Вучиќ и Курти во Охрид (во живо)


Изјава на високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел по средбата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти.

Треба да знаете
Последни објави