Search

Загребчани со часови чекаа во ред за попусти во новата продавница на „Епл“

Жителите на ЗАГРЕБ денеска од раните утрински часови чекаат ред пред Арена центарот по повод отворањето на првата продавница на „Епл премиум партнер“ (Apple Premium Partner) во Хрватска и регионот.

iStyle претходно најави дека од 10 часот на сите корисници ќе им бидат понудени специјални попусти и подароци, па затоа многу граѓани побрзаа во продавницата да ги зграпчат поволните производи на „Епл“.

Толпата пред влезот беше голема, а загрепчани трпеливо чекаа во ред неколку часа.

„Нашата цел е да ги направиме производите и услугите на „Епл“ подостапни за корисниците во Хрватска и регионот на Јадранот. Веруваме дека отворањето на првата продавница на „Епл премиум партнер“ е само почеток и со нетрпение очекуваме да го донесеме ова ново мало искуство на поголемо број на клиенти во иднина“, изјави Антонела Јулариќ, шеф на малопродажба во iStyle.

Треба да знаете
Последни објави