Приведен крадец од Велес, следува поднесок

На 02.02.2023 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода М.З.(31) од Велес.
Тој се сомничи дека околу 10.00 часот од продажен објект во Велес одзел повеќе предмети. Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, ќе следи соодветен поднесок.
Треба да знаете
Последни објави

Поврзани објави