Лажен Твитер профил го злоупотребува идентитетот на Спасовски, а со кој Миленко Неделковски шири лажни вести

Твитер заедницата веднаш реагираше на твитот на Миленко Неделковски кој користи скриншот од лажен профил на Твитер кој го злоупотребува идентитетот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за да шири лажни вести.

Истиот твитер профил е суспендиран откако е пријавен како лажен.

Уште еднаш се покажа дека мегафоните на вмровската пропаганда кои цели 11 години го потценуваа народот не може да одат против Спасовски. Тоа време помина, македонскиот народ знае дека Спасовски е секогаш во одбрана на македонските интереси, наспроти деструктивното однесување на ДПМНЕ на сметка на националните интереси.

 

Треба да знаете
Последни објави