Дани Алвеш одбил да се сретне со сопругата во затвор

Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш ја одбил средбата со сопругата Јоана Санс во затворот во Барселона, пишува „Марка“. Дефанзивецот беше уапсен во Барселона, откако беше обвинет за сексуално насилство. Бразилецот е зад решетки без право на кауција.

Неколку дена по апсењето и објавените информации во печатот, Јоана Санс побара развод од Дани Алвеш.

Бразилецот ја одбил поканата да се сретне со сопругата со изговор дека е јасно што бара. Веднаш потоа, сепак, фудбалерот имал телефонски разговор со Јоана, кој траел релативно кусо.

Алвеш споделил дека многу ја сака и дека не сака нивната врска да заврши со развод.

Треба да знаете
Последни објави