Официјално: Валенсија му врачи отказ на Гатузо

Италијанскиот стратег Џенаро Гатузо доби отказ од кормилото на Валенсија после серијата на лоши резултати.

Италијанецот седна на клупата на Валенсија минатото лето и потпиша двегодишен договор.

Тимот од „Месталја“ се наоѓа на 14-то место на табелата откако запиша само пет победи на 18 натпревари.

Раководството реши да се раздели со Гатузо, а медиумите пренесуваат дека двете страни се договориле за спогодбено раскинување на договорот.

Треба да знаете
Последни објави