Бразилска манекенка конкуренција на најпознатата хрватска навивачка во Катар

Ивана Кнол деновиве на Светското првенство во фудбал со својата убавина го привлекува вниманието на публиката и медиумите, но денеска ќе има конкуренција на трибините.

38-годишната Изабел Гуларт, поранешен ангел на „Викторија сикрет“, беше прогласена за најубава бразилска навивачка, а нејзините фотографии на кои таа ја бодри бразилската репрезентација на натпреварите во Катар го обиколија светот.

На натпреварот помеѓу Бразил и Јужна Кореја, Изабел привлече внимание во тесен жолт фустан, кога гордо се завитка во бразилското знаме.

Инаку, манекенката во 2018 година се сврши со германскиот фудбалер Кевин Трап, па оваа жестока навивачка можеше да се види и на натпреварите на Германија.

FUSSBALL WM 2022 Achtelfinale Japan – Kroatien 05.12.2022 Miss Kroatien Ivana Knoell mit einem Selfie fuer Kanarische Fans vor dem Spiel. *** FOOTBALL World Cup 2022 Round of 16 Japan Croatia 05 12 2022 Miss Croatia Ivana Knoell with a selfie for Canary fans before the matchNo Use Switzerland. No Use Germany. No Use Japan. No Use Austria
Треба да знаете
Последни објави