Малолетник од Шутка се застрелал со воздушна пушка

На 02.12.2022 во 13.45 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски” било пријавено дека со повреда од огнено оружје бил донесен малолетник од нас.Шуто Оризари-Скопје. По преземени мерки било утврдено дека малолетникот своеволно земал да чисти воздушна пушка во домот, при што пушката испукала и го повредила на дланката. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави