Прегазен пешак кај Завод за вработување

Пешак настрадал попладнево на улица Васил Ѓоргов во Капиштец, дознава 24 Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила кај Агенцијата за вработување.

Полицијата во моментов прави увид на местото.

Повеќе детали за состојбата на пешакот ќе има во текот на денот.

Треба да знаете
Последни објави