(Видео) Пич и Донки конг во новиот трејлер за филмот „Супер Марио Брос“

По дебито на првиот трејлер за„Супер Марио Брос“ во октомври, „Нинтендо“ повторно ги осветли авантурите на својот култен водоинсталатер. Овој пат, не само што може да се видат и Пич и Донки Конг како се појавуваат во живо за филмот „Супер Марио Брос“, туку и новиот трејлер е полн со референци и велигденски јајца.

Во текот на најновиот пренос во живо на Nintendo Direct, фановите го поздравија доаѓањето на Нејзиното височество, принцезата Пич, со Ања Тејлор Џој која го позајмува гласот за ликот. Се враќаат и Боусер на Џек Блек и Луиџи на Чарли Деј, како и главниот херој, Марио на Крис Прат. Може да се види и Донки Конг на Сет Роген како полудува по Марио во урнебесно брутална секвенца и многу шарени жаби.

Филмот доаѓа во киносалите на 7 декември 2023 година.

Треба да знаете
Последни објави