Арбен Таравари кандидат за Претседател на АА

Утре (петок) 02.12.2022, во 14:00 часот, в.д. Претседателот, г-дин Арбен Таравари, ќе ја поднесе кандидатурата за Претседател на Алијанса за Албанците, придружена со потписите на членовите, пред Комисијата во централните канцеларии на партијата во Тетово.

 

Треба да знаете
Последни објави