Шчесни загубил облог од 100 евра со Меси

Аргентина ја совлада Полска во 3. коло од групната фаза на 22. Светско фудбалско првенство, по што двете селкеции побезбедија пласман во осминафиналето. славеше со 2-0 против Полска во третото коло од групната фаза, но и двете селекции обезбедија место во нокаут-фазата на Светското првенство (СП) во Катар.

Аргентинците доминираа од почетокот, но Полска го имаше одличниот голман Војчех Шчесни кој успеа да му одбрани и пенал на Лионел Меси во првото полувреме.

Меси и Шчесни имале интересен разговор додека ја чекале одлуката од ВАР-собата по интервенцијата на голманот на Јувентус кој бил убеден дека нема да биде досуден пенал.

-Разговаравме пред пеналот. И му реков се обложувам во 100 евра дека судијата нема да досуди пенал. Така да загубив облог и треба на Лео да му дадам 100 евра. Не знам дали тоа е дозволено на Светско првенство, можеби ќе бидам и суспендиран. Но, не ми е гајле. Ама, нема да му платам. Галје му е на Меси за 100 евра?“, рече Шчесни.

Треба да знаете
Последни објави