На натпреварот Бразил – Швајцарија снема струја

На натпреварот помеѓу Швајцарија и Бразил во рамкина на второто коло од групната фаза на СП во Катар имаше неочекуван прекин во играта.

Двете селекции одиграа „досадни“ први 45 минути, а колку ништо не се случуваше покажува и тоа што најинтересен момент беше пред крајот на првиот дел кога на стадионот на кратко снема струја.

Треба да знаете
Последни објави