(Видео) Навивачите на Белгија и Мароко направија хаос во Брисел

Победата на Мароко од 2:0 над Белгија сигурно беше прославена во Катар и во Мароко, но во белгиската престолнина Брисел, ситуацијата беше поинаква, откако мароканските навивачи направија хаос на улиците на градот.

Бидејќи Брисел е дом на голема мароканска заедница, ова можеби беше очекувано, и по големата победа, почнале судири меѓу белгиските и мароканските навивачи, по што интервенирала и белгиската полиција. Засега, не е објавено дали има повредени или уапсени во инцидентите.

Треба да знаете
Последни објави