Мартинез: Поразот од Саудиска Арабија многу боли, пред нас се две финалиња

Напаѓачот Лаутаро Мартинез е разочаран по поразот на Аргентина во првиот натпревар на Светското фудбалско првенство во Катар.

– Загубивме поради грешките направени во вториот дел. Ваквите детали ја прават разликата. Мора да ги исправиме грешките. Требаше да постигнеме повеќе од еден гол во првото полувреме. Многу болно. Навистина сакавме да го започнеме Светското првенство со победа. Но, сето ова веќе се случи. Сега треба да тренираме и да размислиме што ни претстои. Ова е Светско првенство, па останатите два натпревара во групата за нас се две финалиња, изјави напаѓачот на аргентинската репрезентација по денешниот поразот од Саудиска Арабија (1:2).

Во следниот натпревар на Светското првенство Аргентина ќе игра со Мексико на 26 ноември.

Треба да знаете
Последни објави