(Видео) Навивачите на Саудиска Арабија се хит во Катар

Изненадувајето од прв ред на третиот ден од Светското фудбалско првенство кое се одржува во Катар го прореди Саудиска Арабија. Извојува сензационална победа (2:1) во 1. коло од групата Ц, против еден од главните фаворити за освојување на Мундијалот, Аргентина.

Аргентина поведоа со голот на Лионел Меси од пенал со 1:0 во првото полувреме, но тоа не ги поколеба Саудијците и во вториот дел со два гола стигнаа до најголемата победа во нивната историја.

Треба да знаете
Последни објави