Search

(Видео) Изгубија од Србија, па се истепаа меѓу себе

Женската репрезентација на Србија рутински славеше против Мали (81:66) во групната фаза на Светското кошаркарско првенство, но овој натпревар ќе биде запаметен по инцидентот кој се случи по завршувањето.

Додека една од српските кошаркарки даваше иизјава во микс-зоната дојде до неочекувана физичка пресметка помеѓу две репрезентативки на Мали.

Треба да знаете
Последни објави