Коларов стави крај на кариерата

Поранешниот српски репрезентативец Александар Коларов објави денеска дека става крај на својата фудбалска кариера на 36-годишна возраст.

Коларов, кој последните две сезони настапуваше за Интер, најави дека планира да остане поврзан со фудбалот како спортски директор и скаут.

– Отсекогаш знаев дека порано или подоцна ќе дојде овој момент. Иако ми е жал поради тоа што затворам едно поглавје од својот живот, благодарен сум што успеав да го остварам тоа што отсекогаш го посакував, наведе Коларов.

Во кариерата настапуваше и за Чукарички, ОФК Белград, Лацио, Манчестер сити и Рома, а за српската репрезентација одигра 94 натпревари и постигна 11 голови.

Треба да знаете
Последни објави