Вардар договори уште едно балканско засилување

Црногорскиот ракометен репрезентативец Божо Анџелиќ (30) е новото засилување за македонскиот првак Вардар во следната сезона. Игра на позиција на среден бек и во Вардар доаѓа од унгарски Ференцварош каде настапува од 2018 година.

Договорот со Анџелиќ е потпишан на една година со можност за продолжување на уште една. Црногорецот е второто засилување во тимот за следната сезона, по Словенецот Нејц Цехте кој доаѓа од Бундеслигата.

Треба да знаете
Последни објави