Приведено лице за издржување на казна затвор од две и пол години 

На 01.02.2022 во 19.30 часот на ул.„Виничка” во Скопје, полициски службеници од оперативен тим – потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода О.Р.(38) од Скопје. Тој се барал со потерницаод Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна од две години и шест месеци. Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.
Треба да знаете
Последни објави