Антонио херој на Вест Хем, Лестер со победа се враќа од гостувањето кај Брентфорд

 

Вест хем одигра интересен меч против градскиот ривал и го совлада со еден гол, кој беше постигнат преку Антонио во 72. минута, а тоа им беше доволно за да се искачат на четвртата позиција на табелата.

Лестер поведе со гол во 14. минута преку Тилеманс, но Брентфорд играше офанзивен фудбал и до израмнување стигна во 60. минута преку Јоргенсен. Сепак, „лисиците“ во 73. минута ја потврдија победата преку Медисон (2-1).

Лестер по девет одиграни кола се наоѓа на деветтата позиција во англискиот шампионат, додека Брентфорд има 12 бода.

Треба да знаете
Последни објави