Search

Неофицијално: Околу 150 новозаразени со Ковид 19

Како што неофицијално дознава Курир од свои извори во Институтот за јавно здравје, досега се регистрирани 144 новозаболени, од кои 69 се од Скопје, a се очекуваат резултатите од уште една приватна лабораторија со што се очекува бројката на новозаразени да расте.

Вчера беа потврдени 175 случаи на инфекција со коронавирусот и пет смртни исходи.

Без најновите податоци, за последните десет дена во земјата се регистрирани 1.316 новозаразен и 36 починати.

Треба да знаете
Последни објави