Search

Германија: Осум починати и 258 новозаболени во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Германија, осум лица починаа како последица на коронавирусот.
Вкупно 8.763 луѓе починале од Ковид-19 во земјата.

Според Институтот за заразни болести Роберт Кох, заразени се 185.674 лица, додека во последните 24 часа се пријавени 258 нови случаи.

Треба да знаете
Последни објави