Search

Пирова победа на Данска за крај, Хрватска и Норвешка први во двете финални групи

Репрезентацијата на Данска успеа да стигне до победа во последниот меч од првата фаза на Европското првенство, па ракометарите на оваа селекција си заминуваат од шампионатот со триумф од 31:28 над Русија.

Формирани се две нови групи, со по шест репрезентации и пренесени се меѓусебните бодови одгрупните фази.

Група I:

Група II:

Фото: Stanko Gruden / kolektiffimages

Треба да знаете
Последни објави