Search

(ВИДЕО) Талевски со две аситенции меѓу петте најдобри на денот

 

Македонија не ја помина групата Б на 14. Европски ракометен шампионат. Се враќа со разочарувачки учинок од една минимална победа над Украина и два порази од Чешка и Австрија. Ако има компензација за разочарувачките резултати на тимот по вчераниот ден кога се комплетираше групата со 3. коло, доаѓа веста од ЕХФ дека Филип Талески има две асистенции меѓу петте најдобри на денот. Едната е на четвртото место, кога го проигрува Пешевски за погодок, а втората е на првото место, кога зад грб му додава на Манасков за нов гол.

 

Треба да знаете
Последни објави