Ракометарите да се посветат на мечот со Австрија, а не да губат енергија што пишуваат критичарите

 

Еден од редовните наввачи кој ја бодри македонската репрезентација на големите натпреаврувања е популарниот Ристо Поп-Трајков алијас „Шиц“, пред решавачкит дуел со Австрија им порачува на ракометарите да не губат енергија околу критиките кои се појавија по поразот од Чешка, туку да се посветат целосно на мечот кој им е од исклучителна важност и заедно со несебичната поддршка од трибините да стигнат до толку посакуваната победа. Тоа за македонскит тим ќе заначи породолжен престој на ЕП.

-Најважно е да се даде се од себе на паркетот, а и ние од трибините, па на крајот сите заедно да се радуваме. Победите и поразите се составен дел од спортот, вели „Шиц“.

 

Треба да знаете
Последни објави