(Галерија) Катастрофално полувреме: Австрија води со шест разлика

Македонската ракометна репрезентација го одигра најлошото прво полувреме на Европското првенство и по 30 минути игра домаќинот на првенството води со 18-12 и само чудо може да ја спречи македонската елиминација од шампионатот.

Фото: Слободн Ѓуриќ

Треба да знаете
Последни објави