Формирани двојките за плејофот во Лига Европа

По одигрувањето на реваншите од третото квалификациско коло, познати се двојките за плејофот во Лига Европа.

 

Во двомеч за место во второто по квалитет фудбалско натпреварување во Европа ќе се сретнат:

Судува (Литванија) – Ференцварош (Унгарија)

Копенхаген (Данска) – Рига (Летонија)

Селтик (Шкотска) – АИК (Шведска)

Арарат-Ерменија (Ерменија) – Дуделанж (Луксембург)

Лудогорец (Бугарија) – Марибор (Словенија)

Линфилд (Северна Ирска) – Карабах (Азербејџан)

Слован (Словачка) – ПАОК (Грција)

Астана (Казахстан) – БАТЕ (Белорусија)

Торино (Италија) – Вулверхемптон (Англија)

АЕК (Грција) – Трабзонспор (Турција)

Легија Варшава (Полска) – Ренџерс (Шкотска)

Феенорд (Холандија) – Хапоел БШ (Израел)

Стеауа (Романија) – Виторија Гимараеш

(Португалија) Гент (Белгија) – Ријека (Хрватска)

ПСВ (Холандија) – Аполон (Кипар)

Еспањол (Шпанија) – Зориа (Украина)

Партизан (Србија) – Молде (Норвешка)

Брага (Португалија) – Спартак (Русија)

Малме (Шведска) – Бнеи Јехуда (Израел)

Стразбур (Франција) – Ајнтрахт (Германија)

АЗ Алкмар (Холандија) – Антверпен (Белгија).

Првите натпревари ќе се играат на 22 август, реваншите седум дена подоцна.

Треба да знаете
Последни објави