27-годишен мотоџија повреден во сообраќајна несреќа

27-годишен скопјанец е овреден во сообраќајна несреќа. Според полициајта, по полноќ на крстосницата на булеварот ,,К.Ј.Питу“ со улиците ,,Крушевска Република“ и ,,Ѓуро Ѓаковиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Џ.Д (47) и мопед ,,пјаџо“ со скопски регистарски ознаки, управуван од О.К (27).

О.К.се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Ургентен центар Скопје. Извршен е увид од увидна екипа на СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави