Search

(ФОТО+ВИДЕО) Голема еуфорија на плоштадот Македонија!

Голема еуфоричност владее на плоштадот ,,Македонија” каде што се прославува големата победа на ракометарниот клуб Вардар. Центарот на градот е преполн со навивачи на Вардар во група луѓе, а низ улиците кружат возила. На денешниот натпревар Вардар го порази Веспрем со 27:24.

Вардар стана европски првак по втор пат и ја доби најголемата поддршка од навивачите.

ФОТО и ВИДЕО: 24 Инфо

Треба да знаете
Последни објави