Search

Стинг доби дрес од европските шампиони Вардар

Пред вечерашниот концерт на музичка ѕвезда Стинг во Скопје, кој ќе се одржи во националната арена „Тоше Проески“ во Скопје, Авалон му врачи дрес на Вардар на музичарот, по големата победа на ракометарите кои станаа европски шампиони.

,,Првата честитка за ВАРДАР од СТИНГ лично – од бекстејџ, минута по завршување на мечот! Го чувавме дресов до крај! Ајде сега сите на Градски! Фото на годината, чиста историја”, напишаа под фотографијата од Авалон.

Треба да знаете
Последни објави