Search

И Камчев шампион

Бизнисменот Орце Камчев заедно со сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко доби златен медал по освоената титула на „вардарци“.

Камчев е многу близок пријател на Русинот, но дали овој медал значи некаква порака, ако се знае финансиската состојба на клубот набргу ќе покаже времето.

Камчев е еден од осомничените во случајот на СЈО, „Империја“ и помина одреден период во притвор, по што беше пуштен да се брани од слобода додека трае постапката.

 

 

 

 

Треба да знаете
Последни објави