Search

Вардар шампион, браво момци!

Вардар е европски првак, кој на вечерашната утакмица го порази Веспрем со 4 разлика. Резултатот меѓу Вардар и Веспрем е 27:24. Вардар ја изнанеди цела Европа со нивната игра со Барселона и Веспрем.

Треба да знаете
Последни објави