(Видео) Драма на „Хитроу“: Ветер буквално крена авион што слетувал

Невремето Елик, кое дојде до Велика Британија за малку ќе предизвикала голема трагедија поради силните ветрови кои носат се пред себе. На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа авион на „Бритиш ервејза” како се обидува да се слета на аеродромот „Хитроу“ во Лондон.

Пилотот се обидуваше да слета, но ветровите беа пресилни па во еден момент авионот се одби од пистата.

Треба да знаете
Последни објави